26 Ekim
26.10.2016 14:50:41
Rıza Çalımbay: Hedefimiz Kayserispor Maçı

Antalyasporumuzun Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, salı günü yapmayı planladığı ancak ATSO’daki patlama nedeniyle ertelediği haftalık basın toplantısını bugün gerçekleştirdi. Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında, takımımızın son durumu hakkında değerlendirme yapan Çalımbay, Kasımpaşa Spor Kulübü Başkan Vekili Hilmi Öksüz’ün kendisi hakkında yaptığı açıklamalara da yanıt verdi. Hocamızın açıklamalarından satır başları:

 

'KADRO DIŞILAR DÖNÜYOR'

 

Takımımızın Beşiktaş ve Çaykur Rizespor karşılaşmasında oynadığı futboldan memnun olduğunu anlatan Çalımbay, bireysel hataları en aza indirmek için çaba gösterdiklerini,  takımda yerli oyuncu sıkıntısı yaşadığını ve bu nedenle kaleci Fornezzi'ye görev veremediğini belirtti.

 

Kadro dışı oyuncular hakkında değerlendirme yapan Çalımbay, ‘’Kadro dışı olan futbolcuları devre arasında takıma dahil edip, kadromuzu güçlendireceğiz. Devreyi mevcut kadro ile en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz. Devre arasında ise 5-6 futbolcu transferi düşünüyoruz. Önümüzde oynayacağımız 8 final maçı var. Çok iyi çalışıp Antalyaspor'u puan cetvelinde iyi yere taşımak istiyoruz. "

 

'HEDEFİMİZ KAYSERİSPOR MAÇI '

 

Antalyasporumuzun, Ziraat Türkiye Kupası 3'üncü tur eleme maçında yarın 1923 Aydınspor ile deplasmanda oynayacağını maçı da hatırlatan Çalımbay, "Bu sene Antalyaspor'un hedefi ligi çok iyi yerde bitirmek. Şu anda kısıtlı kadroyla gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Yarın maçta U21 takviyeli ve bizde az forma şansı bulan arkadaşları oynatacağız. 6- 7 arkadaşımızı burada bırakacağız. Bizim hedefimiz Kayserispor maçı ve sonra oynayacağımız 7 maç. O maçlardan da en iyi şekilde ayrılmak istiyoruz" dedi.

 

'O HAREKET FAUL'

 

Şenol Güneş’in basın toplantısı sırasında 'Bizim Rıza bunu hep yapıyor' sözleri hakkında ise Çalımbay, "Ben polemiğe girmek istemiyorum. Şenol hocayla hiç bir problemim yok. Beşiktaş Kulübü'ne kimse laf söylemez, söyletmem de. Bizim sadece söylemek istediğimiz hakem arkadaşlarımızın yanlış yaptığı. Ben o kuralı biliyorum. Seminere ne ben gittim ne Şenol hoca geldi ne de başka teknik direktör. O faul. Fenerbahçe maçında futbolcu böyle yaptı ve hakem kart gösterdi. Gerçek kuralı uyguladı. Ama öbürü korktu, uygulayamadı. Bizim işimiz hakemle. Biz Beşiktaş'ın galibiyetini ona mal etmiyoruz. Şenol hocaya ben hiç bir zaman Şenol Güneş demiyorum, Şenol hoca diyorum. O da Rıza hoca diyecek bu kadar basit. Benimle ilgili bir şey derse Rıza hoca diyecek. Artı ben her zaman hiç bir şey yapmıyorum. Bana dokunmayana ben hiç dokunmam" diye konuştu.

 

'HİLMİ ÖKSÜZ'E DAVA AÇACAĞIM'

 

Kasımpaşa Spor Kulübü Başkan Vekili Hilmi Öksüz'ün, kendisi hakkında 'Bizde çalışırken kendisini Antalyaspor'a pazarlıyordu' açıklamalarına çok üzüldüğünü belirten Çalımbay, Hilmi Öksüz'ü kısa bir süre önce toprağa verdiği rahmetli babası kadar çok sevdiğini, üst düzey seviyeye gelmiş bir kişinin böyle açıklama yapmasının çok yanlış olduğunu söyledi. Ayrıca Öksüz’ün yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle yasal yollara başvuracağını kaydeden Çalımbay, konuyla ilgili şunları söyledi:

 

"Şu andan itibaren avukatlar da çalışıyor. Kesinlikle karar aldım, dava açacağız. Bir yerde çalışırken başka kulüple görüşecek karakterde değiliz. Kasımpaşa'da hedefim yukarı oynamaktı. 4-5 futbolcu alacaktık. Sonra kulüp küçülmeye gideceğini, oyuncu almayacağını söyledi. Aramızda tabi ki istemediğimiz şeyler oldu. Ben transfer istiyordum, onlar da yapamayacağını söyledi. İhtiyaçlarımızı söyledik. Biz oradan ayrılmadık, kendileri bize geldiler 'Hocam mutsuzsun, devamlı oyuncu istiyorsunuz, o zaman ayrılalım' dendi. 'Evet mutsuzuz, oyuncu istiyoruz' dedik. 'O zaman ayrılalım dendi' ve tamam dedik ayrıldık. Kendilerinden gelen teklif. Öbür gün gelip aynı arkadaş bana devam edelim dedi. Biz kesinlikle devam etmiyoruz dedik."

 

'TFF GEREKENİ YAPMALI'

 

" Kasımpaşa'da görevdeyken Kardemir Karabükspor'dan teklif geldi ve ben bunu kabul etmedim. Ayrıca benim üstümden Antalyaspor'u karalamaları başka bir yanlış. Bana göre TFF'ye çok büyük görev düşüyor. Bu çok tehlikeli bir konuşma. TFF'nin en ağır yaptırımla cezalandırmasını istiyorum. TFF’nin, Hasan Hilmi Öksüz hakkında ivedilikle disiplin süreci başlatması gerekiyor. İnsana iftira iyi bir şey değil. Herkes istediği gibi konuşmamalı, insanları karalamamalı. Öyle bir şey yapıyorsa ispat etmesi gerekiyor" diyerek sözlerini noktaladı.

Futbol