08 Eylül
8.09.2020 15:48:03
Tamer Tuna’dan Haftalık Değerlendirme

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, haftalık olağan basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında lig maçı haftasına girdiklerini ve artık hazır olduklarını kaydeden Tuna, sorulan soruları yanıtladı. Tuna, “İstanbul'da oynanan iki hazırlık maçında takımı gizlediniz mi” şeklinde sorulan soruya, “Hiçbir şey saklanmaz. Bugüne kadar yaptığımız tüm hazırlıklarınızı saha içinde görmek zorundayız. 4 milli oyuncumuz vardı ve bunların 3'ünün savunma hattımızda olması lig boyuncu bizim nelerle karşılaşabileceğimiz açısından önemliydi. Eksiklerimiz olduğunda neler yapabileceğimizi görmek anlamında önemli maçlardı. Lig boyuncu bir daha büyük ihtimalle bu durumla karşılaşmayacağımız için maç sonunda iddialı açıklamalar yaptım ve öyle olacağına da inanıyorum” dedi. Kendilerine olan özgüvenin kendisi ile ilgili olmadığını belirten Tuna, “Sahip olduğumuz alanın, Antalyaspor'un hedefleri, oyuncularımızın özgüveni, bir bütün olarak bize kulüp olarak özgüven kazandırıyor. Sezona nasıl hazırlanması gerekiyorsa öyle hazırlanmış bir takım olarak lige gireceğiz” diye konuştu.

STOPER TRANSFERİ YAPILACAK

Yeni transfer olup olmayacağı ile ilgili soruya ise Tuna, “Defansif anlamda bu konuda eksik kaldığımız belli. 8 oyuncumuzla yollarımızı ayırdık. Savunmaya tabi ki transfer yapılacak. Takip ettiğimiz oyuncular var. Onu bir an önce tamamlamak istiyoruz. Yine transfer olmasını istediğimiz noktalar var ama bu hem bütçe hem de kadro sayısı anlamında değerlendirmemiz lazım. Lig başladıktan sonra 4 hafta daha transfer yapabiliyoruz. Durumumuza bakmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. “Kadro kalitesinin arttığına inanıyor musunuz” sorusuna ise Tuna, “Kadromuzdaki oyuncuların çok büyük bölümü geçen sezonun ikinci yarısında en fazla süre alan oyunculardan kurulu. Ancak çok sayıda oyuncu ayrılınca antrenman kalitesini de etkiliyor. Kaliteyi yükseltmek zorundayız. İyi oyuncular aldık, daha da almalıyız. Gelecekle ilgili planlamamızda bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Antrenman kalitesinin artması takımın kalitesinin tamamının artmasını sağlayacak” diye konuştu.

YENİLER OYNAYACAK MI?

Son transferler Sidney Sam ve Nuri Şahin'in durumu ile ilgili de konuşan Tuna, “Nuri Şahin aramıza geç katıldı. Turnuvada değerlendirmeyi düşünmezken antrenman seviyesini görünce ikinci maçın son 45 dakikasında durumunu görmek istedim ve bana göre iyi de oynadı. Ama ligdeki refleksler farklı olabiliyor. Bunu bu hafta değerlendireceğiz. Nuri'nin ilk 11'de başlama süresi çok uzak değil. Sidney Sam'i ilk kez dün görebildik. Bu hafta ilk 11'de başlamayacağını söyleyebilirim ama Nuri ile ilgili değerlendirmeyi yapacağız” dedi.

KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM

Gençlerbirliği maçı ile ilgili görüşlerini de ifade eden Tuna, “Lig başlangıçları önemlidir. Moral olarak lige iyi başlamak istiyoruz. En önemli hedefimiz, sonuç. Gelecek sezon da sürdürülebilirliği sağlayacak iyi bir yapılanma içindeyiz. Geçen sezon bıraktığımız takım değerini bu sezonun ilk maçından itibaren devam ettirmek istiyoruz. Bu sezona kaldığımız yerden başlayacağız” diye konuştu.

Futbol