10 Ağustos
10.08.2020 17:10:38
Tamer Tuna’dan Sezon Değerlendirmesi

Teknik Direktörümüz Tamer Tuna, basın mensupları ile bir araya gelerek hem geride kalan sezonu değerlendirdi, hem de gelecek sezonla ilgili düşüncelerini paylaştı. Tuna, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısında, hayatını kaybeden Bein Sport Spor Spikeri Emre Gönlüşen'e Allah'tan rahmet diledi. Konuşmasının başında geçtiğimiz sezonu değerlendiren Tuna, “Antalyaspor'a gelme arzum, Öztürk ailesi ile görüştükten sonra daha da arttı. Takımın o anki durumuna hiç bakmadan, çok geniş bir bakış açısı ile olaya yaklaştık. Ocak'tan itibaren çalışmalara başladık, takımın Süper Lig'de kalması ile ilgili, ilk oynadığımız maçtan itibaren değişime girdik. 7 yeni oyuncu ile yola çıktık. Bu durum, aslında gelecek sezon planlaması ile de ilgiliydi. İlk etapta takımın ihtiyaçları doğrultusunda transfer yaptık. Süreci çok iyi geçirdik. İkinci yarıda iyi futbol, sahaya düşüncelerimizin tamamını yansıtmamız, kupada çeyrek finale kadar gelen mücadelemiz, ikinci yarıda en az yenilen takımlardan biri olmamız, en az gol yiyen ekip olmamız, yaşadığımız başarılı sürecin sonuçlarıydı. Saha içi istatistikler önemliydi. Gerçekleştirmek istediğimiz her düşünceyi sahada yüzde yüze yakın ortaya koyma şansına sahip olduk. Devre arası transferlerimiz doğru karakterdeki oyunculardı. Bu transferler için başkanımıza, yöneticilerimize, scout ekibimize ve kendi ekibime teşekkür ediyorum”
PANDEMİ DÖNEMİNİ İYİ GEÇİRDİK
Artık planlamanın ikinci aşamasına geçtiklerini belirten Tamer Tuna, “Bu sezon yollarımızı ayırdığımız oyuncular oldu. Kendilerine az süre almış olsalar da verdikleri katkı için teşekkür ediyorum. Bütçe görüşmeleri devam ettiği için bu sezonun transferleri ile ilgili henüz net bir planlama yapılamıyor. Şunu net olarak söyleyeyim, bu güne kadar kime talip olup görüşme yaptıysak hepsini aldık. Genel amacımız, hedeflediğimiz kadro yapısına kavuşmak ve aynı oyun anlayışımızı daha üst düzeye taşımak. Daha çok eksiklerimiz olduğunu biliyorum ama daha iyisini yapabilecek potansiyelimizin olduğunu biliyoruz. Başkanımız pandemi döneminde inanılmaz bir çalışma ortamı sağladı. İkinci yarıda ve pademiden sonra aldığımız puanların asıl sebebi bu çalışma ortamı ve takım olabilmeyi sağlamamızdır. Şu anda içinde bulunduğumuz tesisteki imkanlar Avrupa'nın bir çok takımında bile yok” diye konuştu.
ALTYAPININ ÖNEMİ
Alt yapının çok önemli olduğunu, ortaya konan bütçelere alt yapıdan oyuncu çıkarılamadığı sürece ulaşmanın mümkün olmadığını anlatan Tuna, “Alt yapıya bakışımız, gelecek planlamamızın önemli bir parçası. Hasan Subaşı Tesislerimiz değişiyor, gelişiyor ve güzelleşiyor. Atilla Vehbi Konuk Tesislerimizde sahalarımızın sayısı artıyor. Bir okul projemiz var ve devam ediyor. Alt yapıdan çıkan oyuncu sayısını artıracağız. Altyapıda Sedat Karabük önderliğinde çok değerli antrenörler çalışıyor” ifadelerini kullandı. Genç oyunculara olan inançlarının yanı sıra gençlerin kendilerine verecekleri güvenin de önemli olduğunu belirten Tamer Tuna, “Mevlüthan ve Bünyamin gibi daha fazla alt yapıdan gelen oyuncularımız olacak” dedi.

Futbol