06 Aralık
6.12.2018 15:14:01
Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz:  Bursa Deplasmanından Galibiyetle Dönmek İstiyoruz

Geçtiğimiz hafta evimizde aldığımız Göztepe maçı galibiyetinin ardından Kupa maçında da Darıca Gençlerbirliği'yle berabere kalan Antalyasporumuz, Bursaspor maçından galibiyetle dönmek istiyor. Zorlu bir deplasmana gittiklerini belirten Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, "Taraftar baskısı olan bir deplasman. Bursaspor kendi sahasında agresif ve rakibe yakın temasla oynamayı seven bir takım. Aynı reaksiyonu bu hafta da göstermek zorundayız" dedi. 

 

Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, haftalık basın toplantısını Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta gerçekten zor bir rakibe karşı gol yemeden kazandıklarını belirten Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, "Göztepe maçında müthiş bir taraftar desteğiyle galibiyeti elde ettik. Hafta içi bir kupa maçı oynadık. Bu kupa maçında özellikle daha az oynayan ve genç oyuncuları, Antalyaspor’un gelecekte profesyonel takımında oynayacak potansiyeli olan oyuncuları oynattım. Bu kesinlikle olmalıydı ve böyle de devam edecek. Çünkü bu oyuncuların buraya ait olduğunu hissetmesi ve aidiyet duygusuyla bu işe devam etmesi gerekiyor. Ve altyapıda da bu eğitimi almaları gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla bir dahaki maçta aynı şekilde olacak" şeklinde konuştu. 

 

"RAKİPTEN DAHA FAZLA KOŞUYORUZ"

 

Bursaspor maçı öncesi görüşlerini de belirten Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, "Gerçekten zor bir deplasmana gidiyoruz. Taraftar baskısı olan bir deplasman. Bursaspor kendi sahasında agresif ve rakibe yakın temasla oynamayı seven bir takım. Aynı reaksiyonu bu hafta da göstermek zorundayız. Zaten istatistiklere baktığımız zaman hemen hemen kazandığımız maçlarda rakipten daha fazla koşmuşuz. Daha çok mücadele etmişiz. Dolayısıyla aynı şekilde devam etmemiz gerekiyor. İnşallah aynı reaksiyonu, mücadeleyi ve takım oyununu sahada gösterip Bursa’dan iyi bir sonuçla dönmek istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

 

Ligin bitmesine 3 hafta kaldığını ve zorlu bir sürece girdiklerini de söyleyen Teknik Direktörümüz sözlerine şöyle devam etti: "Bu son 3 hafta zor bir sürece giriyoruz. İki deplasmana gideceğiz. Bursa ve Malatya. Son maçta Fenerbahçe ile kendi evimizde oynayacağız. Buradan alacağımız puanlar ikinci yarı bizim için avantaj olacak. Avantajı sağlamak için uğraşacağız, bunun için çalışacağız."

Futbol