Albayrak ve Erdoğan'dan 2 Gümüş Madalya
Antalyaspor
31.07.2022 - 19:48, Son Güncelleme:

Albayrak ve Erdoğan'dan 2 Gümüş Madalya

Slovakya'nın Banska Bystrica kentinde 24 - 30 Temmuz tarihlerinde düzenlenen 16. Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali Yüzme Şampiyonası'na katılan yüzme milli takımı kafilesinde yer alan sporcularımız Emir Batur Albayrak ve Talya Erdoğan şampiyonadan 2 gümüş madalya ile ayrıldı.

EYOF adı ile de bilinen zorlu şampiyonada kulaç atan yüzücümüz Emir Batur Albayrak, 1500 metre serbest erkekler final yarışında yüzdüğü 15:22.28'lik derecesi ile ikinci olarak gümüş madalya ile kürsüye çıktı.

Milli takımımızda yer alan bir diğer Antalyasporlu başarılı yüzücümüz Talya Erdoğan ise 800 metre serbest kadınlar finalinde elde ettiği 8:57.45'lik derecesi ile ikinci olarak takım arkadaşı Emir Batur gibi gümüş madalyaya uzanırken 400 metre serbest kadınlar finalinde de 4:21.82 yüzerek dördüncü oldu ve bronz madalyayı az farkla kaçırdı.

EYOF'da kazandıkları 2 gümüş madalyanın ardından kafilede bulunan başantrenörümüz Turgay Demircioğlu yurda döner dönmez, Kocaeli'de yapılacak olan açık su mili takım seçmelerine katılacak olan sporcularımızın seçmelerin ardından ise Dünya Gençler Şampiyonası'na hazırlanmak için Antalya Belek'te yer alan Gloria Sports Arena'da kampa girmeleri planlanıyor.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.