Antalyaspor Yüzme Takımı, Milli Takımda
Antalyaspor
6.01.2020 - 13:34, Son Güncelleme:

Antalyaspor Yüzme Takımı, Milli Takımda

Antalyaspor Yüzme Takımımızın sporcuları, Alanya'da düzenlenecek olan Açık Su Milli Takım Aday Kadro Gelişim Kampı için yola çıktı. Bu güne kadar düzenlemiş 3 açık su yarışından sonra Milli Takım aday kadro ve kamp programı için 17 sporcumuz ile Milli Takım Kampı'na gidiyoruz.

HER SENE DÜZENLENİYOR

Her sene Antalyasporlu eski bir yüzücümüz veya spor insanı adına düzenlenen açık su yüzme yarışlarına katılan yüzlerce sporcu hem yarışıyor hem de Antalyamızın mavi bayraklı plajlarını dünyaya tanıtıyor.

ANTALYASPOR ÖNCÜ OLACAK

Başantrenörümüz Turgay Demircioğlu tek hedeflerinin, açık suda 12 ay boyunca antrenman yapma imkanı olan yegane şehir olan Antalya'yı bütün dünyaya tanıtırken şehrin takımı Antalyasporlu yüzücülerin ülkemizi temsil etmesi olduğunu belirterek, “Açıksu Milli Takım aday kadro kampına 17 kulüpten 48 sporcu katılırken Antalyaspor olarak 17 sporcu ile katılım gösteriyoruz. 32 sporcu için ayrılan kontenjanın 48'e çıkarılması açık su yüzme branşı için faydalı olacak. Bu sporcularımızın birçoğu önümüzdeki yıllarda ülkemizi ve Antalyamızı temsil edecek” dedi.

EN İYİ ALT YAPI ANTALYA'DA

Spor Okulları ve Şube Koordinatörümüz Murat Yılmaz ise bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek olan Antalyaspor Açık Su Yüzme Yarışları'nı uluslararası düzeye taşımak istediklerini belirterek, “Halkın da katılım gösterdiği bu etkinlikte yarışlar şenlik havasında, doğamızı sevmek ve korumak adına farkındalık yaratıyor. Her sene düzenlenen ve 3 parkurdan oluşan açık su yüzme yarışlarında halk etabına 2 bin kişinin, performans yüzücülerinin katılacağı diğer iki parkura da bin lisanslı yüzücünün katılımını bekliyoruz. Yüzmede Türkiye'nin en güçlü altyapısına sahip kulübüyüz. Bu durum, sporcu velilerimiz, okul, teknik kadro, masters yüzücülerimiz ve yönetimimiz ile birlikte yaratılan sinerji ile oluştu” diye konuştu.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.