Antalyaspor'lu Yüzücüler Akdeniz’de Zirvede
Antalyaspor
23.05.2022 - 13:30, Son Güncelleme:

Antalyaspor'lu Yüzücüler Akdeniz’de Zirvede

Akdeniz'in en kapsamlı açık su yüzme şampiyonası olan 15.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 19-22 Mayıs tarihlerinde Kemer, Tekirova'da gerçekleşti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarıyla start alan ve her yaştan amatör ve profesyonel yüzücünün katılımıyla gerçekleşen şampiyonaya Antalyaspor'lu yüzücülerimiz ve antrenörlerimiz organizasyonun sahibi Selçuk Demirel tarafından özel olarak davet edildi.

Arena ve Skoda gibi uluslararası firmaların sponsorluğu ile gerçekleşen şampiyonanın birinci gününde gerçekleşen 3 kilometre yarışında erkeklerde Emir Batur Albayrak, Atakan Ercan, Emre Sarp Zeytinoğlu sırasıyla birinci, ikinci ve üçüncü olarak kürsüyü rakiplerine kapatırlarken, kızlar kategorisinde ise Sevim Eylül Süpürgeci ve Talya Erdoğan sırasıyla birinci ve ikinci olarak ilk iki sırayı kimseye kaptırmadılar.

İkinci gününde gerçekleşen 5 kilometre yarışında Emir Batur Albayrak, Emre Sarp Zeytinoğlu, ve Atakan Ercan yine ilk üç sırayı alırken, kızlarda ise Talya Erdoğan ve Sevim Eylül Süpürgeci de birinci ve ikinci olarak ilk gün kazanılan başarıları tekrarladılar.

Şampiyonanın son iki günü olan 21-22 mayıs tarihlerinde düzenlenen 4 X 500 metre bayrak yarışlarında ise erkek takımımız ve karma (kız ve erkek) takımımız şampiyonluğa ulaşarak başarılarını taçlandırdı.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.