Kırmızı Beyazlı Kulaçlar Portekiz Biletini Aldı
Antalyaspor
9.05.2022 - 10:44, Son Güncelleme:

Kırmızı Beyazlı Kulaçlar Portekiz Biletini Aldı

Antalyaspor yüzme takımımız, 6-8 Mayıs tarihleri arasında Alanya Kleopatra sahilinde gerçekleşen Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Yüzme Genç Milli Takım Seçmesi ve Türkiye Şampiyonasına katıldı.

Alanya Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen yarışlara 19 sporcu ve 3 antrenör ile katılan takımımız açık su yarışlarında elde ettikleri derecelerle Türkiye'nin en çok konuşulan sporcularından olarak farkını ortaya koydu.

Milli takım seçmesi ve Türkiye şampiyonası niteliği taşıyan yarışların birinci gününde düzenlenen 5000 metre yarışında rekortmen yüzücülerimizden Emir Batur Albayrak ve Sevim Eylül Süpürgeci erkeklerde ve kızlarda Türkiye şampiyonu olurken başarılı takım sporcularımızdan Talya Erdoğan da aynı yarışta Türkiye 2.'si oldu. 7500 metrede yarışan sporcumuz Poyraz Şan Aşkın ise Türkiye 3.'sü olarak kürsüye bayrağımızı taşıyan bir diğer sporcumuz oldu.

Antalyaspor yüzme takım sporcularının hepsinin başarı ile tamamladığı yarışlar sonucunda madalyaya uzanan sporcularımız Emir Batur Albayrak, Sevim Eylül Süpürgeci, Talya Erdoğan ve Poyraz Şan Aşkın 3-5 Haziran tarihleri arasında Portekiz'de gerçekleşecek olan Avrupa Gençler Açık Su Yüzme müsabakalarında yarışacak olan milli takım kadrosuna davet alarak bizlere bir kez daha milli gururu yaşattılar.

Ülkemizi, şehrimizi ve kulübümüzü ay yıldızlı bayrağımız ile uluslararası arenada temsil edecek olan sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.