Yüzücülerimiz Dünya Sahnesinde
Antalyaspor
13.05.2022 - 18:43, Son Güncelleme:

Yüzücülerimiz Dünya Sahnesinde

İtalya'nın Piombino bölgesinde Len European Aquatics tarafından düzenlenen ve çeşitli ülkelerden 98 erkek 51 kadın sporcunun katılımıyla gerçekleşen Açık Su Len Cup 2 ayağında yarışan Türkiye Yüzme Milli Takımı kadrosunda bulunan başarılı sporcularımızdan Emir Batur Albayrak ve Sevim Eylül Süpürgeci 10 kilometrelik mesafede elde ettikleri dereceler ile 29 Haziran - 3 Temmuz 2022 tarihleri arasında Macaristan'da düzenlenecek olan Dünya Büyükler Açık Su Yüzme Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Rekortmen yüzücümüz Emir Batur Albayrak, 98 erkek sporcu arasından 35. olarak yarışı tamamlarken, Atakan Ercan 59., Poyraz Şan Aşkın 61., Ahmet Efe Söker 64. ve Ahmet Efe Güldağ 67. oldular.

Kadınlar kategorisinde yarışan milli sporcularımız Sevim Eylül Süpürgeci ve Talya Erdoğan 51 sporcu arasında 25. ve 26. sıraları elde ederek uluslararası arenada ses getiren bir başarıya imza attılar ve bizlere bir kez daha milli gururu yaşattılar.

Kırmızı beyazlı sporcularımız ile birlikte milli takım kampında görev alan yüzme takımımızın baş antrenörümüz Turgay Demircioğlu, bu zorlu yarışta kazanılan başarıların hem Türkiye Açık Su yüzmesi hem kulübümüz hem de şehrimiz adına çok önemli bir başarılar olduğunu vurgulayarak, uluslararası seviyede başarıların devamlı olması için çalışmalarını gayretle sürdüreceklerinin altını çizdi.

Akşam saatlerinde Antalya'da olması beklenen Antalyaspor yüzme takımı sporcularımızın ve baş antrenörümüzün milli takım kafilesi ile yurda dönüş yolculuğu yarışların hemen ardından başladı.

Baş antrenörümüzü, sporcularımızı ve sporcu ailelerimizi tebrik eder, yüzme takımımızın başarılarının devamını dileriz.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.