Yüzücülerimiz Kürsüye Abone Oldu
Antalyaspor
14.02.2022 - 16:42, Son Güncelleme:

Yüzücülerimiz Kürsüye Abone Oldu

Gebze Olimpik Yüzme Havuzu'nda 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında 75 kulüpten toplam 700 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Türkiye Bireysel Açık Su Yüzme Kış Şampiyonası, Milli Takım-Kamp Aday Kadro Belirleme Yarışları ve 11-12-13 Yaş Gelişim Kampı Seçme Yarışları'na tam kadro katılan Antalyaspor Yüzme Takımımız, başarıları ile yarışlara damga vurdu.

Turgay Demircioğlu'nun baş antrenörlüğünde yarışlara özel olarak hazırlanan takım sporcularımıza ek olarak, altyapıda yetişmekte olan ve gelecek vadeden genç sporcuların da tecrübelenmeleri için yarışlara dâhil olduğu Antalyaspor yüzme takım kafilesi, Gebze kampına 23 sporcu, 1 idareci ve 3 antrenörden oluşan 27 kişilik geniş bir ekiple katıldı.
Elde ettiği başarılı dereceler ile adeta kürsüye abone olan Antalyaspor'umuz, kazandığı 16 madalyaya ek olarak, milli takım gelişim kamplarına seçilen 14 sporcusu ile bir kez daha milli gurur yaşadı.

Son gün yüzülen 10 bin metre yarışında Antalyasporlu sporcularımız Talya Erdoğan, Sevim Eylül Süpürgeci, Emir Batur Albayrak, Poyraz Şan Aşkın, Ahmet Ege Güldağ, Atakan Ercan ve Ahmet Efe Söker, açık su tarihinde şimdiye kadar yüzülen en iyi dereceleri yüzerek mart ayında İsrail'in Eliat şehrinde düzenlenecek olan Len Cup‘ta yarışacak Türkiye Yüzme Milli Takımı kadrosuna girmeye hak kazandı.

ŞİMDİ HEDEFİMİZ AVRUPA'DA MADALYA

Başarılı mücadelelerin ardından Antalyaspor'un elde ettiği sonuçların Avrupa standartlarında olduğunu belirten Baş Antrenörümüz Turgay Demircioğlu, hedeflerinin Avrupa'dan Türkiye Açık Su Yüzme tarihindeki ilk madalyayı ülkemize getirmek olduğunu açıkladı.

6 Türkiye Şampiyonluğu kazanan Antalyaspor'umuzun yarışlarda elde ettiği başarılar şu şekilde:

7.500 metre kızlarda Azra Karabulut “Türkiye Şampiyonu” olurken, Gülin Naz Ünalmış ise 3. olarak kürsüdeki yerini aldı. Poyraz Şan Aşkın ise 16-17 yaş erkekler 7.500 metre yarışında “Türkiye Şampiyonu” oldu.

Erkekler 5.000 metrede 15 yaş kategorisinde yarışan Emir Batur Albayrak “Türkiye Şampiyonu” olurken Atakan Ercan Türkiye 3.sü, Ahmet Ege Güldağ Türkiye 4.sü, Ahmet Efe Söker Türkiye 5.si oldu. Kızlarda aynı yaş kategorisi ve mesafede yarışan milli sporcumuz Talya Erdoğan “Türkiye Şampiyonu”, bir diğer milli sporcumuz Sevim Eylül Süpürgeci ise hemen ardından gelerek Türkiye 2.si oldu.


Erkekler 5.000 metre14 yaş kategorisinde yarışan Antalyasporlu yüzücülerden Boran Atasoy “Türkiye Şampiyonu”, Mevlüt Efe Güler Türkiye 7.si, Deniz Keskin Türkiye 8.si oldu. Kızlarda aynı yaş kategorisi ve mesafede yarışan yüzücülerden Elvin Layra Gürdal Türkiye 2.si, İzem Naz Aksoy Türkiye 3.sü oldu.


Erkekler 13 yaş 3.000 metrede Bekir Murat Postalcıoğlu “Türkiye Şampiyonu” olurken, kızlarda aynı yaş ve mesafede yarışan Elif Berra Büyükkeleş Türkiye 6.sı oldu.

11 yaş 1000 metre kızlar kategorisinde yarışan Beste Beyoğlu Türkiye 8.si, 14 yaş kızlar 10.000 metrede yarışan Sevim Eylül Süpürgeci “Türkiye Şampiyonu”, Talya Erdoğan ise Türkiye 2.si oldu.

Erkekler 10.000 metrede Emir Batur Albayrak “Türkiye Şampiyonu” olurken takım arkadaşları Poyraz Şan Aşkın Türkiye 2.si, Ahmet Ege Güldağ Türkiye 4.sü, Atakan Ercan Türkiye 6.sı, Ahmet Efe Söker Türkiye 9.su oldu.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.