Antalya Yüzüyor
Antalyaspor
11.08.2017 - 00:00, Son Güncelleme:

Antalya Yüzüyor

Antalyaspor Yaz Kupası Haluk Yelten Açık Su Yüzme Yarışı, bu yıl 27 Ağustos'ta düzenlenecek.

Antalyaspor Kulübü Derneğimiz tarafından organize edilen ve Muratpaşa Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen yarış; 1970'li yıllarda Antalyaspor lisansıyla yüzen ve Türkiye dereceleri elde eden rahmetli “Haluk Yelten” adına düzenlenecek.

Antalyaspor Kulübü Derneğimiz ev sahipliğinde, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Deniz Ticaret Odası'nın katkılarıyla düzenlenen ve yoğun bir katılıma ev sahipliği yapması beklenen “Açık Su Antalya Haluk Yelten Yüzme Yarışı” gerçek zamanlı olarak 3 farklı başlangıç noktasından start alacak. Yarış bitiş noktası ise Muratpaşa Belediyesi Erdal İnönü Parkı Plajı olacak.

ULUSLARARASI FORMATTA OLMASI HEDEFLENİYOR

Antalya'nın dünyaca ünlü falezlerine paralel olarak yüzülen yarışlarda yüzücülere keyifli anlar yaşatırken, seyircilere de birçok noktadan seyir imkanı sağlanıyor. Geçtiğimiz yıl Antalyaspor 50. Yıl kutlamaları kapsamında farklı bir parkurda 2 farklı start noktasından başlayarak düzenlenmişti. Yarışmanın önümüzdeki yıllarda uluslararası bir formata sahip olması hedefleniyor.

TÜM KATILIMCILARA ANI MADALYASI VERİLECEK

3500 metre veya 1500 metre yarışına katılacak yarışmacılar Yüzme veya Sutopu Lisansları'yla katılabilecek. Lisansı olmayan yüzücüler ise doktor raporunu kayıt ofisine ibraz ederek yarışmalara katılabilecek. 500 metre yüzme etkinliğine ise herkes katılabilecek. Erdal İnönü Parkı'nda düzenlenecek ödül töreninde ise genel klasmana giren ilk üçe kupa, yaş gruplarına giren sporculara madalya ve bütün katılımcılara anı madalyası verilecek.

BİTİŞ NOKTASI ERDAL İNÖNÜ PARKI PLAJI

Yarışın geçtiğimiz yıl rahmetli Ziya Özden adına düzenlendiğini hatırlatan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanımız Nafiz Tanır, “Antalyaspor Kulübü Derneği olarak düzenlediğimiz Antalya Yaz Kupası adı altındaki etkinliklerimizden biri ve en önemlisi. Bu yıl 2.'sini düzenlediğimiz bu yarışa; 1970'li yıllarda Antalyaspor lisansıyla yüzmüş, Türkiye dereceleri elde etmiş hatta Türkiye rekorları kırmış Haluk Yelten'in adına düzenliyoruz” dedi.

“ANTALYA'YI TEKRAR YÜZMEYLE BULUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Geleneksel hale gelerek uzun yıllar Antalya markasını temsil eden bir yarış olmasını temenni ettiklerini sözlerine ekleyen Nafiz Tanır şöyle devam etti: “Dünyaca bilinen falezlerimizin dünyaya tanıtılmasının yanı sıra uzun vadede uluslararası bir yarış formatında etkinlik olması en büyük hedefimiz. Antalya'yı tekrar yüzme sporuyla buluşturmak istiyoruz.”

YAZ KUPASI ADI ALTINDA 3 FARKLI ORGANİZASYON

Antalyaspor Yaz Kupası'nın 3 farklı etaptan oluştuğunu hatırlatan Antalyaspor Yüzme ve Sutopu Branş Sorumlumuz Alp Özel, “İlki bu hafta sonu yüzmeyi yeni öğrenen yaklaşık 500 kursiyerimizin katılımıyla düzenlenecek yüzme şenliği olacak. Yüzmeyi bu sene öğrenen bu çocuklarımızı motive etmek ve onları teşvik etmek için düzenleniyoruz. 2. etapta ise, U19 kategorisinde mücadele eden bayan sutopu takımlarını Antalya'da 25-27 Ağustos günleri arasında turnuvada bir araya getireceğiz. 3. etabımız da bu yarışımız olacak” dedi.

Haluk Yelten

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.