23 Şubat
23.02.2021 17:00:24
Antalyaspor’da Olağan Genel Kurul Gerçekleştirildi

Antalyaspor A.Ş. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri Suphi Türel Kongre Salonu'nda yapılan genel kurul, açılış ve toplantı başkanlığının oluşturulması ile başladı. Divan Kurulu, Turgay Soyer başkanlığında, Mehmet Çelik, Hakan İrban ve Mehmet Yaman'dan oluştu.

YÖNETİM KURULU ÜYE SAYISI ARTTIRILDI

Genel Kurul, toplantı başkanlığına tutanakların imzalanması için yetki verilmesi ile devam etti. Ardından yönetim kurulu faaliyet raporu ve finansal tablolar okundu. Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve finansal tablolar ayrı ayrı ibra edildi. Yönetim kurulu üyelerinin ibra edilmesinin ardından yönetim kurulu üye sayısının en az 7, en fazla 29 olmasını içeren gündem maddesi kabul edildi. Yeni yönetim kurulunun seçimini içeren gündem maddesine geçildiğinde, Mustafa Yılmaz başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu listesi divan başkanlığına sunuldu.

TEK LİSTEYİ MUSTAFA YILMAZ SUNDU

Başkan Yılmaz, genel kurulda yaptığı konuşmaya, Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı Başkanlığı yapan Fikret Öztürk ile Antalyaspor A.Ş. Başkanlığı yapan Ali Şafak Öztürk'e Antalyaspor'a katkılarından dolayı teşekkür ederek başladı.
Yılmaz, “Kuruluş tarihimiz olan 1966 yılından bu yana başkanlık yapan ve yönetim kurulunda görev yapan herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Aramızdan ayrılan, ebediyete irtihal eden büyüklerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet, ruhları şad olsun” dedi.

ANTALYASPOR İÇİN TEK YUMRUK OLALIM

19 Ocak'taki istifanın ardından gece gündüz demeden büyük mücadele verdiğini belirten Yılmaz, “Şehrimizin önemli ve değerli birçok ismi ile bir araya geldim. Kurullarda yer almaları ile ilgili yalvarırcasına çırpındım. Bu konuda Antalya'ya serzenişimi ifade etmek isterim. Aradığımız desteği bulduğumu söylemem mümkün değil. Biz, artık büyük ve güçlü bir aile olunması gerektiğini öğrenmeliyiz. Bugünden itibaren kıyıda, köşede, sağda solda Antalyaspor yönetimimizin eleştirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Sizlerden bu konuda destek istiyorum. Aslında bu arkadaşlara buradan seslenmek istiyorum; Beyler, 35 gündür neredeydiniz? Ben mücadele ederken hiçbiriniz yoktunuz. Artık bugün milat olsun. Geçmişi geçmişte bırakalım. Antalyaspor için, armamız için tek yumruk olalım. Ben ve bütün arkadaşlarım, herkesin kayıtsız kaldığı bu dönemde görev sorumluluğuna talip olduk. Bu bile kıymete tekdir bir durumdur. Artık vefalı olalım, birbirimize saygı duyalım. Armaya zarar verecek davranışlardan kaçınalım. Camiamızdan beklentim ve ricam budur” diye konuştu.

HEDEFİMİZ ANTALYA'YA KUPA GETİRMEK

Ligde ve kupada toplam 12 maçtır yenilmezlik serisinin sürdüğünü hatırlatarak takım hakkında da görüşlerini aktaran Yılmaz, “Bu durum Antalya'mız için güzel bir başarıdır. İnşallah başarımızın artacağına yürekten inanıyorum. Kupada da yarı finaldeyiz. Önümüzdeki ilk hedefimiz finale çıkmak. Ardından inşallah şehrimize Ziraat Türkiye Kupası'na getiririz. Değerli hocamız Ersun Yanal, teknik ekibimiz ve futbolcu kardeşlerimize güvenimiz sonsuzdur. Hepsini yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

11 KİŞİLİK DANIŞMA KURULU OLUŞTURULDU

Kendisinin ve yönetim kurulundaki arkadaşlarının zorlu süreçte arma aşkı ile görevi üstlendiklerini belirten Başkan Yılmaz, “Şehrimizde marka olmuş, sektörlerinde başarılı, kıymetli, pırıl pırıl bir kadromuz var. Ne kendime, ne de yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın hiç birine laf söyletmeyeceğim. Ayrıca 11 kişilik bir danışma kurulu oluşturduk. Bu, Antalyaspor tarihinde ilk kez oluyor. Bu isimlerin de kulübümüze büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bizlere güvenin. Biz, her zaman Antalyaspor'un yanındayız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.

ULUĞKAY ALT YAPIYA DİKKAT ÇEKTİ

Antalyaspor eski başkanlarından Dündar Uluğkay da dilek ve temenniler bölümünde yaptığı konuşmada; “1973'den beri Antalyaspor'un içindeyim. Başarının ana temeli altyapıdır. Antalyaspor'un müthiş bir altyapısı var. Bundan yeteri kadar yararlanamıyoruz. Antalya bir futbol kentidir. Bir tek Antalya'mız var, sahip çıkalım” dedi. Antalyaspor A.Ş. Olağan Genel Kurulu bu konuşmanın ardından sona erdi. Mustafa Yılmaz başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu genel kurulun ardından kısa bir toplantı gerçekleştirdi.

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu:
Mustafa Yılmaz
Mustafa Sak
Emin Kemal Hesapcıoğlu
Fesih Tamince
Tuncay Kilit
Yıldıray Karaer
Mehmet Güneysu
Mustafa Özdoğan
Hakan Karaca
Sabri Gülel
Tarık Sarvan
Ramazan Sert
Aziz Çetin
Berkay Bahar
Haldun Kilit
Emin Gülmez
Rasim Feyzan Doğu
Kıvanç Kuzay
Ramazan Karabulut
Rıdvan Güzel
Aytaç Altay
İsmail İltemir
Ferit Sezer
Emrah Çelik
Okan Kaya
M. Sezgin Özer
Atilla Akıncı
İbrahim Merey
Adnan Başkan

Antalyaspor Danışma Kurulu:
Prof. Dr. Ömer Özkan
Ali Güldalı
Vedat Dikici
İbrahim Kurt
İlknur Selçuk Köker
Sururi Çorabatır
İlhami Kaplan
Oğuzhan Sürmeli
Mesut Özderin
Turgay Dallı
Bahattin Ereş

Futbol