21 Aralık
21.12.2018 12:39:47
Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz: En Büyük Artımız Sahamızda Taraftarımızla Oynamamız

Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, "Fenerbahçe'nin mevcut durumu aldatıcı olabilir. Nihayetinde sezonun ikinci yarısı farklı olacaktır ama biz evimizde kazanmak istiyoruz. Onlar için ne kadar zorsa bizim için de zor" dedi.

 

Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan takımımızda, Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

 

Ziraat Türkiye Kupası'nda üst tura yükselmelerinden dolayı mutlu olduğunu dile getiren Teknik Direktörümüz, genç oyuncuların performansından son derece memnun olduğunu söyledi.

 

" SAHAMIZDA EN BÜYÜK ARTIMIZ TARAFTARIMIZ"

 

Pazartesi günü oynanacak Fenerbahçe maçını da değerlendiren Korkmaz, "Ligin son haftası zor bir karşılaşma olacak. Özellikle bizim cezalılarımızın çok olması sakat oyuncularımızdan dolayı istediğimiz 11'i oluşturmaya çalışıyoruz. En ideal 11 için çalışıyoruz. Şunun altını çizmem lazım. Kesinlikle çok koşmamız, çok mücadele etmemiz ve en önemlisi takım halinde oynamamız lazım. En büyük artımız sahamızda taraftarımızla oynamamız. Bu avantajı değerlendirmek istiyoruz. Çok önemli takımla oynayacağız. Türkiye'nin büyük, şampiyon kulüplerinden biriyle oynayacağız. Fenerbahçe'nin mevcut durumu aldatıcı olabilir. Sezonun ikinci yarısı farklı olacaktır ama biz evimizde kazanmak istiyoruz. Onlar için ne kadar zorsa bizim için de zor. Maçlar hep zorlu mücadeleci geçiyor. Sezon boyunca bütün halinde oynayan, rakibinden fazla mücadele eden takımlar kazanıyor" diye konuştu.

 

"7 TANE EKSİĞİMİZ VAR"

 

Takımda Diego, Celustka, Maicon, Doğukan'ın kart cezalısı olduğu Mevlüt ile Charles'in de sakatlığı nedeniyle Fenerbahçe maçında forma giyemeyeceğine değinen Teknik Direktörümüz, "Mevlüt Erdinç maçta oynamayı çok istese de riske etmek istemiyoruz. Doukara'nın sakatlık durumunu takip ediyoruz ancak onun da maçta oynama şansı az. 7 tane oynayamayacak oyuncumuz var. Onların yerine oynayacakların da en iyisini yapacağına inanıyorum. Takımımın sahada mücadele olarak o reaksiyonu göstereceğine adım gibi eminim. Kişisel hatalar olmadığı sürece problem yaşamayız" diyerek sözlerini noktaladı. 

 

 

Futbol