14 Haziran
14.06.2024 17:35:16
Minik Raketlerimizden Ulusal Dereceler

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından ulusal düzeyde düzenlenen 100. Yıl Takım Ferdi Türkiye Şampiyonasının Minikler ayağı 11-14 Haziran 2024 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirildi. Şampiyonaya hem kulüpler hem de ferdi olarak katılan minik raketlerimiz kulüpler düzeyinde adımızı on birinciliğe taşırken; sporcumuz Talya Büyüközer ise ferdi olarak ilk 25'in içerisinde yer almayı başardı.

İzmir'de bulunan Halkapınar Spor Salonunun ev sahipliği yaptığı organizasyona Gaziantep, Çorum, Sinop, Muğla, Yalova ve Edirne gibi ülkemizin çeşitli bölgelerindeki illerinden pek çok kulüp ve minik sporcu katılırken şehrimizi temsil eden tek kulüp olan masa tenisi takımımız antrenörümüz Yahya Gürcüm'ün yanında yer alan sporcularımız Talya Büyüközer, Sena Kılınç ve Aylin Şakar kadrosu ile şampiyonada yer aldı.

İlk iki müsabakasında beşinci gruptaki rakipleri 1955 Batman Belediyesi Spor Kulübünü ve Sinop temsilcisi Doruk Spor Kulübünü 3-0'lık skorlarla egale eden sporcularımız isimlerini ilk 16 içerisine yazdırmayı başardılar. İlk 8 içerisinde yer alma yolunda dördüncü gruptan gelen rakibi İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları ekibi ile karşılaşan minik raketlerimiz İstanbul ekibine karşı aldıkları 3-1'lik mağlubiyet sonucunda on birinci sıraya yerleşmiş oldular.

Takım müsabakalarının tamamlanmasının ardından başlayan Ferdi müsabakalarda yarışan sporcularımızdan 2014 doğumlu Talya Büyüközer on yedinci sırayı almayı başarırken 2013 doğumlu olan diğer raketlerimiz Sena Kılınç ve Aylin Şakar ise ulusal şampiyona deneyimleri ile İzmir'den ayrıldı.