Filenin Akrepleri Gurur Verdi
Antalyaspor
22.03.2019 - 15:47, Son Güncelleme:

Filenin Akrepleri Gurur Verdi

Antalyaspor Bayan Voleybol Takımımız kuruluşunun ilk yılında olmasına rağmen gösterdiği büyük başarı ile adından söz ettirdi. Bir yıl gibi kısa bir süre önce açılan 18 yaş ortalamasına sahip ve kadrosunun tamamı Antalya'da doğup büyüyen, Antalya'nın kızlarından oluşan Filenin Akrepleri, ilk senesinde mücadele ettiği TVF Bayanlar 2. Ligi 2018-2019 sezonunu tüm voleybol otoritelerinin takdirini kazanarak noktaladı.
TARİHİ BAŞARI
Sezona TVF Bayanlar 2. Lig 3. Grup'ta mücadele ederek başlayan Antalyaspor Bayan Voleybol Takımımız, normal lig etabında oynadığı 20 maçtan 17'sini galibiyet ile tamamlayıp TVF 1. Ligi'nde terfi maçları yarı finali oynamaya hak kazandı. Adana'da oynanan yarı finallerde 3 maçın 2'sini kazanarak tarihinde ilk kez Final Grubu'na katılmaya hak kazanan Filenin Akrepleri, otoritelerin beklediğinden çok daha büyük bir başarı elde ederek Mersin'deki finallere gitti.
SON SETİN SON SAYISINA KADAR
Mersin Toroslar Spor Salonu'nda oynanan Final Grubu karşılaşmalarının ilkinde, Gaziantep Merinos takımı ile karşılaşan başarılı sporcularımız, Sultanlar Ligi tecrübesine sahip sporcuları barındıran rakibi karşısında puan alması bile beklenmezken 2-1 öne geçtiği mücadeleyi 3-2 kaybederek şanssız bir başlangıç yaptı. İkinci maçında güçlü ve yüksek bütçeli takımlardan Aksaray Kuzeyboru ile karşılaşan takımımız ilk günkü skorun motivasyon kaybı getirmesiyle müsabakayı 0-3 kaybetti. Grubun son maçında 3-1 veya 3-0'lık skorlarla 1. Lig'e çıkma şansı bulunan takımımız, son setin son sayısına kadar üstün bir mücadele örneği göstermesine rağmen salondan 3-2 mağlup ayrıldı ve Final Grubu'nu 2 puanla tamamladı. Finaller sonunda Merinos ve Kuzeyboru, adını 1. Lig'e yazdırdı.
BİZ ANTALYASPORUZ
Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalyaspor Voleybol Şube Sorumlusu Alp Özel, şirket ve belediye takımları arasında tak kulüp takımı olarak mücadele ettiklerini hatırlatarak, “Karakteri, ruhu olan bir takım kurmak istedik. Antalya'dan yetişen Antalya'nın kızları oynasın, şehrimizdeki minik, yıldız kategorisinde voleybol oynayan bütün kızlara bir rol model olsun, gelecekte oynamak istedikleri takım Antalyaspor olsun istedik. Sporcularımız kendilerinden daha yüksek bütçeli takımlar ve daha tecrübeli oyuncular karşısında son maça kadar vermiş olduğu mücadele ile taraflı tarafsız herkesin, tüm voleybol camiasının takdirini kazandı. Bize “Bu başarı bir yılda nasıl oldu' diye sordular, biz de ‘Biz Antalyasporuz' dedik” diye konuştu.
BAŞARI TESADÜF DEĞİL
Bayan Voleybol Takımımızın Antrenörü Gökhan Egeli ise final grubuna kadar yükselmenin bir tesadüf olmadığını belirtti. Sistemli çalışmanın karşılığını sahada gösterdiklerini belirten Egeli, “Sadece tecrübe eksikliğimiz vardı, onu da bu turnuvada tamamladık. Önümüzdeki sezon için yine aynı şekilde yapılanarak, gençlerle şans vererek, sağlam temeller üzerinde hedeflerimize ulaşacağız. Maçlarımızda desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen taraftarlarımıza, voleybol camiasına ve voleybol severlere sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandı.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.