Yüzücülerimiz Dünya Arenasında
Antalyaspor
29.08.2021 - 11:48, Son Güncelleme:

Yüzücülerimiz Dünya Arenasında

Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) 2021 Dünya Serisi Açıksu Maraton Yüzme Müsabakaları'nın 7. Ayağı Makedonya Ohri'de 28 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleşti. Yarışmaya, Türkiye'nin yanı sıra Brezilya, Fransa, Almanya. Macaristan, İtalya, Makedonya, Hollanda, Rusya ve Amerika olmak üzere 10 ülkeden açık su maraton yüzme sporunda kendini dünya çapında kanıtlamış birçok ünlü sporcu katıldı. Organizasyonu Antalyaspor'umuzdan Sevim Eylül Süpürgeci ve Emir Batur Albayrak da katıldı.

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER

Maraton yüzme dalında 3 hafta önce Tokyo 2021'i ilk 6'da tamamlayan dünyaca ünlü sporcuların da katıldığı müsabakanın kadınlar yarışında; Tokyo'da dördüncü olan Macar Anna Olasz, geçen hafta dünyaca ünlü Ultra Maraton Yarışı (25 kilometre) galibi Fransız Oceane Cassignol, 3 kez 10 kilometre Dünya Serisi Maraton Yüzme Müsabakaları kazananlarından (2015, 2017, 2019) Rachele Bruni ve Almanya'dan Lea Boy yarışmaya katıldı.

GÜÇLÜ YARIŞMACILAR

Erkekler yarışmasında, geçen hafta Ultra Maraton'un galibi olan Dünya Şampiyonu Fransız Axel Reymond ve Macar Kristof Rasovszky ile Brezilya'dan Allan Do Carmo ve Diogo Villarinho, İtalyan Matteo Furlan, Hollanda'dan Marcel Schouten, Makedonya'dan Evgenij Pop Acev ve Fransa'dan Marc-Antoine Olivier gibi dünyaca ünlü, en güçlü yarışmacılar yer aldı.

ÖNEMLİ BİR DENEYİM OLDU

Müsabakalara katılan en genç kafile olan Türkiye Açıksu Yüzme Milli Takımı kadrosunda yer alan Antalyasporlu sporcular, hem dünyaca ünlü ve güçlü sporcularla yarışarak tecrübe edindi hem de genç yaşlarına rağmen birinciler ile aralarındaki mesafelerin yaş ve tecrübelerine oranla önemli bir fark olmaması sebebiyle, bütün maraton yüzme milli takım sporcularımızda olduğu gibi, yüzücülerimiz Sevim Eylül Süpürgeci ve Emir Batur Albayrak için de ümit verici ve çok önemli bir deneyim oldu.

GELECEK İÇİN UMUT VERDİLER

Sporcumuz Sevim Eylül Süpürgeci (14 yaş) toplam 17 sporcunun katıldığı 10 kilometrelik yarışmada 11'inci olarak, yarışmayı birinci bitiren Anna Olasz'dan 11 dakika sonra tamamladı ve inanılmaz bir mücadele verdi. Emir Batur Albayrak (14 yaş) ise 10 kilometrelik müsabakayı 1'inci tamamlayan Marc Antoine Olivier'in ardından 13 dakika sonra 22 sporcunun katıldığı yarışmada 18'inci oldu.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.