Yüzücülerimizin Avrupa'daki Başarıları Sürüyor
Antalyaspor
6.06.2022 - 14:47, Son Güncelleme:

Yüzücülerimizin Avrupa'daki Başarıları Sürüyor

Yıldız Yüzme Milli Takımımız ile Sırbistan'ın Belgrad kentinde 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşen Belgrade Trophy 2022 müsabakalarına katılan Antalyaspor yüzme takımımızın genç sporcuları Emir Batur Albayrak ve Talya Erdoğan elde ettikleri birincilikler ile topladıkları 4 altın madalyanın ardından milli takım kafilesinde bulunan baş antrenörümüz Turgay Demircioğlu ile birlikte 3-5 Haziran 2022 tarihlerinde Portekiz'in Setubal kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Açık Su Şampiyonası'na katıldı. Başarılı sporcularımız Sevim Eylül Süpürgeci ve Poyraz Şan Aşkın'ın da ülkemizden hareket ederek katılım gösterdiği milli takım kafilemizin 18 sporcu ve 5 antrenörden oluşan kadrosunda 4 sporcu ve 1 antrenörümüz yer almış oldu.

AVRUPA ŞAMPİYONU ALBAYRAK
Üç gün süren zorlu müsabakaların ilk gününde şampiyonanın açılışı özelliğini taşıyan Erkekler 5000 metre yarışında milli yüzücümüz Emir Batur Albayrak, 22 sporcu içinde elde ettiği 01.06.42'lik derecesi ile yarışı birinci tamamlayarak ulusal yüzme tarihimizin ilk "Avrupa Şampiyonu" oldu ve unutulmaz bir başarıya imza attı.

KIZLAR YİNE BOŞ GEÇMEDİ

Erkekler kategorisinde elde edilen bu tarihi başarının ardından kadınlar 5000 metrede yarışan milli sporcularımız Sevim Eylül Süpürgeci Avrupa ikincisi, Talya Erdoğan ise Avrupa üçüncüsü olarak gümüş ve bronz madalya kazandılar ve Avrupa şampiyonluğunu taçlandırdılar.

ALTINLA BAŞLADILAR, ALTINLA KAPATTILAR

Sporcularımızın erkekler ve kadınlar 5000 metrede altın, gümüş ve bronz madalyalara koyduğu ambargonun ardından şampiyonanın son günü yüzülen bayrak yarışlarında bir birincilik daha geldi. Yüzücülerimiz Emir Batur Albayrak, Sevim Eylül Süpürgeci ve Talya Erdoğan bir diğer milli yüzücü Tuncer Berk Ertürk ile oluşturdukları 4 kişilik karışık bayrak takımımız 4 X 1250 metre yarışında “Avrupa Şampiyonu” olarak bayrağımızı bir kez daha gururla göndere çektirdi. Bu sonuçla beraber sporcularımız altın madalya ile açılışını yaptıkları şampiyonanın kapanışını da altın madalya ile yaptılar.

HEDEF GERÇEKLEŞTİ

Milli sporcularımız Albayrak, Süpürgeci ve Erdoğan'ın 2'şer madalya toplayarak toplamda 6 madalyaya uzandığı yarışların sonucunda baş antrenörümüz Turgay Demircioğlu'nun Şubat 2022'de takımımız adına açıkladığı Avrupa'dan gelecek ilk altın madalyayı Türkiye Açık Su Yüzme tarihine kazandırma hedefimiz de gerçekleşmiş oldu.

SIRADA ROMANYA VAR

Milli takımımızın değişmez isimleri haline gelen Emir Batur Albayrak, Sevim Eylül Süpürgeci, Talya Erdoğan ve Baş Antrenörümüz Turgay Demircioğlu, 5-12 Temmuz 2022 tarihlerinde Romanya'da düzenlenecek Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda bu sefer havuzda madalya kovalayacak.

Önce Sırbistan'da hemen ardından da Portekiz'de göğüslerinde ay yıldızlı bayrak ile kulübümüzü ve şehrimizi elde ettikleri tarihi başarılar ile temsil eden sporcularımızı ve baş antrenörümüzü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.