Yüzücülerimiz Dünya ile Yarışıyor
Antalyaspor
29.06.2022 - 17:00, Son Güncelleme:

Yüzücülerimiz Dünya ile Yarışıyor

Açık Su Dünya Yüzme Şampiyonası'nın 2022 ayağı Macaristan'ın Budapeşte şehrinde 24-30 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlendi.

Şampiyonaya katılan yüzme milli takımımızın dört kişilik sporcu kontenjanının ikisini Antalyaspor yüzme takımımızın başarılı sporcuları Sevim Eylül Süpürgeci ve Emir Batur Albayrak oluştururken Baş Antrenörümüz Turgay Demircioğlu da milli takım kafilesinde yer alan iki antrenörden biri olma başarısını gösterdi.

Sevim Eylül Süpürgeci 5000 metrede elde ettiği 1.01.01.20'lik derecesi ile dünya 27'ncisi olurken aynı mesafede kulaç atan bir diğer sporcumuz Emir Batur Albayrak ise 56:27.10'mik derecesi ile dünya çapında 20'nci sırayı aldı.

Karışık bayrak yarışında da dört kişilik milli takım kafilesi içerisinde mücadele eden Süpürgeci ve Albayrak, milli takımımızın 4x1500 metrelik bu zorlu yarışta elde ettikleri derece ile dünya 12'nciliğine katkı koydular.

Macaristan'da uluslararası anlamda önemli tecrübeler edinen milli yüzücülerimiz Emir Batur Albayrak ve Sevim Eylül Süpürgeci, takım arkadaşları Talya Erdoğan ve Baş Antrenörümüz Turgay Demircioğlu ile birlikte, 5-12 Temmuz 2022 tarihlerinde Romanya'da düzenlenecek Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'na madalya hedefi ile katılacak.

Milli takım kadromuzun yarısını oluşturarak bizlere alışkın olduğumuz milli gururu bir kez daha yaşatan sporcularımız Süpürgeci ve Albayrak ikilisini ve ayrıca onları yetiştiren antrenörümüz Demircioğlu'nu ve sporcu ailelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.